Main Menu

Poradnia czynna jest w ŚRODY w godzinach 10-18,  CZWARTKI w godzinach 10-18 oraz PIĄTKI w godzinach 10-18.

ZAPISY PROWADZĄ NASZE REJESTRACJE POD NUMEREM TELEFONU 22 321 12 11 USŁUGI SĄ PŁATNE WG AKTUALNEGO CENNIKA

 

Konsultacja psychologiczna

Ma na celu określenie trudności i problemów zgłaszającej się osoby oraz ustalenie najodpowiedniejszej formy pomocy i wsparcia. Konsultacja obejmuje najczęściej jedno do trzech spotkań (czasem kilka spotkań). Z konsultacji korzystać mogą osoby zainteresowane pomocą dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Konsultacja kończy się wybraniem najlepszej i najodpowiedniejszej formy pomocy dla zgłaszającej się osoby i ustaleniem celów i zasad dalszej współpracy.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna jest miejscem dla osób które mają  poczucie, że w ich życiu relacje z innymi nie układają się tak, jakby sobie tego życzyli. Jeśli popadasz w konflikty i sam nawet nie wiesz dlaczego tak się dzieje albo nie odczuwasz satysfakcji z różnych sfer swojego życia, proponuję  indywidualne spotkania z psychologiem w trakcie, których można się skoncentrować na poznaniu źródeł życiowych trudności i stworzeniu możliwości ich korektywnego doświadczania.  Być może jest tak, że dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, co jest źródłem Twoich problemów, ale nie potrafisz nic z tym zrobić. Terapia jest procesem, w którym wraz z terapeutą możesz doprowadzić do wypracowania pożądanych zmian.

Psychoterapia grupowa

Terapia grupowa jest jedną z podstawowych form terapii stosowaną w leczeniu różnorodnych problemów. Poprzez kontakt z innymi członkami grupy i realizowanie wraz z nimi zadań, pozwala na przyjrzenie się własnym reakcjom, przeżywanym uczuciom czy sposobom myślenia o sobie, innych ludziach i problemach. W terapii grupowej realizowane są elementy edukacji (uzyskanie wiedzy teoretycznej) i elementy treningowe (proponowane zadania pomagają w wypracowaniu nowych zachowań wspomagających leczenie).

Grupa wsparcia

W spotkaniach grupy wsparcia biorą udział osoby doświadczające konkretnego problemu życiowego lub konkretnej sytuacji życiowej. Są to grupy samopomocowe, czyli wspomagane przez psychoterapeutów. Grupy te służą redukcji lęku, czy poczuciu izolacji związanych z konkretną sytuacją. Sprzyjają także rozwijaniu nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami i nowych strategii zachowania (Yalom, 2007).

Diagnoza psychologiczna

Diagnoza psychologiczna ma na celu opis jak i wyjaśnienie funkcjonowania klienta w sytuacjach życiowych, jak i przybliżenie specyfiki jego myślenia i odczuwania.  Jest ona pomocna w określeniu obszarów aktywności, które można usprawnić czy też w jakim zakresie funkcjonowania należy szukać pomocy. W ramach diagnozy mogą być stosowane m.in. wywiad, obserwacja oraz testy psychologiczne.

Porady psychologiczne dla dzieci