„Fachowa i przyjazna pacjentowi opieka medyczna to nasz cel”. By jeszcze lepiej służyć pacjentom łączymy siły z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim.

Już niedługo, dwie samorządowe spółki Centrum ATTIS i Mazowiecki Szpital Bródnowski, jako jedna spółka.

Połączenie ma na celu skoordynowanie i zapewnienie kompleksowej opieki nad pacjentami, a także zintegrowanie i wzajemne uzupełnianie się obu jednostek.

Połączenie, to także nowe otwarcie dla działającego w Centrum ATTIS, jednego z najnowocześniejszych w kraju Zakładu Onkologii Kobiecej Zdrowie Kobiety.

Marszałek Adam Struzik na konferencji  zaznaczył: „Placówka (ATTIS) nie została włączona do tzw. „sieci szpitali”, co niestety wpłynęło na znaczne zmniejszenie oferowanych przez nią świadczeń. To z kolei odbija się na pacjentach. Swojej działalności nie mógł także rozwijać utworzony z myślą o pacjentkach onkologicznych nowoczesny, w pełni wyposażony i oferujący kompleksową opiekę Zakład Onkologii Kobiecej. Liczymy, że to rozwiązanie zakończy patową sytuację, która trwa od kilku lat.”

Prezes Teresa Bogiel podkreśliła: „Jednym z nadrzędnych zadań jakie będą stały przed Szpitalem Bródnowskim w kontekście rozwoju obu jednostek będzie rozszerzenie zakresu świadczeń onkologicznych. Podchodzimy z szacunkiem i doceniamy dorobek Centrum Attis, dlatego cieszymy się, że już w 2022 roku obie, tak uznane jednostki medyczne, będą mogły połączyć siły na rzecz pacjentów z Warszawy, Mazowsza i całej Polski.

Centrum ATTIS ma szansę na zwiększenie możliwości wykorzystania potencjału medycznego, w szczególności części zabiegowej, potencjału ambulatoryjnego w opiece nad pacjentem przed i po zabiegu, a także pełne wykorzystanie oddziału rehabilitacji stacjonarnej. Zyska także Mazowiecki Szpital Bródnowski, dla którego połączenie oznacza optymalizację bazy diagnostycznej, w tym: Zakładu Diagnostyki Obrazowej, Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Apteki Szpitalnej czy Sterylizatorni. Konsolidacja placówek, to również racjonalizacja szeregu kosztów  z tytułu wspólnych zakupów usług zewnętrznych czy leków i wyrobów medycznych. Większy szpital – większe możliwości!

 

Zapraszamy na stronę internetową Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
O kolejnych etapach połączenia będziemy informować na bieżąco.

Recepcja        +48 22 3211211