Chemioterapia jest stosowana w warunkach ambulatoryjnych oraz szpitalnych. Zależnie od potrzeby leczenie szpitalne może trwać jeden lub kilka dni.

Leki przeciwnowotworowe przygotowywane są zgodnie z najnowszymi standardami przez wyspecjalizowany zespół farmaceutów, korzystający z komputerowego systemu odmierzania należnych dawek leków.

Do podawania leków stosowane są elektronicznie sterowane pompy infuzyjne, które zapewniają jednostajne dawkowanie preparatów. W wybranych przypadkach pacjentki mogą kontynuować leczenie w warunkach domowych dzięki wyposażeniu w osobiste infuzory – specjalne urządzenia podające odpowiednią dawkę leku przez 24-48 godzin.

U chorych, które tego wymagają, leki można podawać do portów naczyniowych zakładanych przez zespół anestezjologów Centrum ATTIS. Port umożliwia zarówno podawanie leków drogą dożylną, jak i pobieranie krwi bez konieczności każdorazowo uzyskiwania dostępu do żył obwodowych (nakłuwania żył na kończynach).

Zespół Zakładu Onkologii Kobiecej stanowią doświadczeni lekarze onkolodzy kliniczni oraz pielęgniarki z wieloletnim stażem w wiodących ośrodkach onkologicznych, wyspecjalizowane w podawaniu leków przeciwnowotworowych oraz przeciwdziałaniu niepożądanym skutkom stosowanej terapii.

Nasi lekarze:

dr n. med. onkologii Maria Górnaś  – Koordynator ds. chemioterapii w Zakładzie Onkologii Kobiecej

Tadeusz Denisso – Lekarz specjalista onkologii klinicznej

Anna Drzazgowska – Zachara – Lekarz specjalista chemioterapii nowotworów

Zgodnie z najnowszymi trendami w opiece nad chorymi na nowotwory każda pacjentka będąca pod opieką oddziału od pierwszej wizyty jest otoczona opieką pielęgniarki prowadzącej i ma możliwość kontaktowania się w razie pilnej potrzeby także z lekarzem prowadzącym również po opuszczeniu szpitala.

Pacjentki mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Przy każdym łóżku znajduje się wygodna szafka z podręczną lodówką i blatem umożliwiającym spożywanie posiłków. W osobistych szafach ubraniowych zainstalowano sejfy, a w każdej sali znajduje się telewizor, z którego można korzystać bezpłatnie.

KONTAKT

Poradnia

Recepcja  22 321 -14-75
(pon-czw, godz. 8 – 18, pt, godz. 8-14)

Zakład Onkologii Kobiecej

Sekretariat  22 321 13 70

Pokój Lekarski 22 321 13 77

Konsola pielęgniarek 
22 321 13 37;
  22 321 13 38;
  22 321 13 39;