Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o. o. przy współpracy z Panią Krystyną Wechmann – Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek onkologicznych i w odpowiedzi na niekorzystne prognozy epidemiologiczne dotyczące zachorowań na nowotwory, otworzyło pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej – ZDROWIE KOBIETY, który łączy w jednym trzy najważniejsze oddziały: onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej, zapewniając przy tym opiekę rehabilitacyjną przed i pooperacyjną oraz opiekę terminalną.

Leki przeciwnowotworowe, czyli tak zwana chemioterapia, podawane są w warunkach ambulatoryjnych oraz w szpitalu. Zależnie od potrzeby leczenie szpitalne może trwać jeden lub kilka dni.

Zespół stanowią doświadczeni lekarze onkolodzy kliniczni oraz pielęgniarki z wieloletnim stażem w wiodących ośrodkach onkologicznych, wyspecjalizowane w podawaniu leków przeciwnowotworowych oraz przeciwdziałaniu niepożądanym skutkom stosowanej terapii.

 

Nasi lekarze:

dr n. med. onkologii Maria Górnaś  – Koordynator ds. chemioterapii w Zakładzie Onkologii Kobiecej

Elżbieta Brewczyńska –  Lekarz specjalista onkologii klinicznej

Tadeusz Denisso – Lekarz specjalista onkologii klinicznej

Anna Drzazgowska – Zachara – Lekarz specjalista chemioterapii nowotworów

Adam Jankowski – Lekarz specjalista chirurg onkolog

Ewa Szombara – Lekarz specjalista onkologii klinicznej

Piotr Saniewski – Lekarz specjalista onkologii klinicznej

Izabela Ziółkowska–Seta – Lekarz specjalista ginekologii i ginekologii onkologicznej

KONTAKT

Poradnia

Recepcja  22 321 -14-75
(pon-czw, godz. 8 – 18, pt, godz. 8-14)

Zakład Onkologii Kobiecej

Sekretariat  22 321 13 70

Pokój Lekarski 22 321 13 77

Konsola pielęgniarek 
22 321 13 37;
  22 321 13 38;
  22 321 13 39;

 

   
   
   

Zgodnie z najnowszymi trendami w opiece nad chorymi na nowotwory każda pacjentka będąca pod opieką oddziału od pierwszej wizyty jest otoczona opieką pielęgniarki prowadzącej i ma możliwość kontaktowania się w razie pilnej potrzeby także z lekarzem prowadzącym również po opuszczeniu szpitala.

Chore wymagające leczenia promieniami są kierowane do Zakładu Radioterapii w Centrum Onkologii – Instytucie, z którym Centrum ATTIS zawarł umowę o współpracy.

Ciągłość opieki nad chorymi zapewnia zintegrowana z oddziałem szpitalnym Poradnia Onkologiczna.

Pacjentki w oddziale szpitalnym mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy pokój jest klimatyzowany, z telewizorem, z którego można korzystać bezpłatnie. Dwa pokoje są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dwa intymne pokoje jednoosobowe dla pacjentek w stanach ciężkich, terminalnych. Przy każdym łóżku znajduje się wygodna szafka z podręczną lodówką i blatem umożliwiającym spożywanie posiłków. W osobistych szafach ubraniowych zainstalowano sejfy.

W części szpitalnej, oprócz pokoi dla pacjentek i pomieszczeń typowo medycznych stworzone są miejsca, w których pacjentki oraz ich najbliżsi mogą wypełniać czas w godzinach popołudniowych, kiedy życie na oddziałach szpitalnych zmniejsza medyczną aktywność. Dla pacjentek udostępniony jest pokój kosmetyczny z dedykowaną nazwą: Sekrety Kobiety, gdzie pacjentki mogą swobodnie, a co najważniejsze wzajemnie wykonywać codzienne czynności kosmetyczne, zadbać o fryzurę, przymierzać ubrania a w dalszej kolejności dobrać perukę czy protezy piersi, itp. Dostępny jest również pokój rodzinny z wyposażonym aneksem kuchennym. Umożliwienie pacjentkom wykonywania najzwyklejszych codziennych czynności pozwoli im poczuć się jeszcze bardziej swobodnie i niezależnie, pozwoli na lepsze samopoczucie i będzie ważnym elementem programu terapeutycznego. Zainstalowane są również dwie ściany luster z przeznaczeniem do wykonywania ćwiczeń, szczególnie gimnastyki oddechowej przed operacją – niezmiernie istotnej dla prawidłowości i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

Dostęp do zakładu i poszczególnych pomieszczeń jest w pełni nowoczesny i cyfrowy, każda pacjentka otrzymuje własną kartę magnetyczną, która dodatkowo umożliwia jej identyfikację i dostęp do historii choroby. Na terenie całego oddziału dostępna jest bezpłatnie bezprzewodowa sieć internetowa Wi-Fi. Centrum ATTIS, mimo że będą to warunki szpitalne chce stworzyć atmosferę zbliżoną do domowej – wszystko to dla bezpieczeństwa i szybszej rekonwalescencji pacjentek.